Below are the Sportstron results for Dutch First Division 2003/04 (correct tips in bold.) to return to the main Sportstron page.
Teams |
Round/Venue |
Tip |
Score |
Margin |
Roda JC 2 Drew With PSV 2
|
Round 1 |
PSV |
1 - 2 |
1 |
Willem II 1 Defeated AZ Alkmaar 0
|
Round 1 |
Willem II
|
2 - 1 |
1 |
Twente Enschede 3 Defeated RBC Roosendaal 1
|
Round 1 |
Twente Enschede
|
2 - 1 |
1 |
RKC Waalwijk 1 Defeated ADO Den Haag 0
|
Round 1 |
RKC Waalwijk
|
2 - 1 |
1 |
Utrecht 1 Defeated Zwolle 0
|
Round 1 |
Utrecht
|
2 - 1 |
1 |
Groningen 1 Defeated NAC Breda 0
|
Round 1 |
NAC Breda |
1 - 2 |
1 |
Vitesse 1 Lost To Ajax 2
|
Round 1 |
Ajax
|
1 - 2 |
1 |
Feyenoord 2 Defeated NEC 1
|
Round 1 |
Feyenoord
|
3 - 1 |
2 |
Volendam 0 Lost To Heerenveen 1
|
Round 1 |
Heerenveen
|
1 - 2 |
1 |
AZ Alkmaar 3 Defeated Twente Enschede 0
|
Round 2 |
AZ Alkmaar
|
2 - 1 |
1 |
ADO Den Haag 1 Drew With Utrecht 1
|
Round 2 |
Utrecht |
1 - 2 |
1 |
RBC Roosendaal 0 Lost To Ajax 1
|
Round 2 |
Ajax
|
0 - 2 |
2 |
PSV 6 Defeated Willem II 1
|
Round 2 |
PSV
|
2 - 1 |
2 |
NAC Breda 2 Defeated Vitesse 0
|
Round 2 |
NAC Breda
|
2 - 1 |
1 |
Heerenveen 1 Defeated Feyenoord 0
|
Round 2 |
Feyenoord |
1 - 2 |
1 |
NEC 1 Lost To Roda JC 3
|
Round 2 |
NEC |
2 - 1 |
1 |
Zwolle 0 Lost To RKC Waalwijk 3
|
Round 2 |
Zwolle |
2 - 1 |
1 |
Volendam 3 Defeated Groningen 0
|
Round 2 |
Groningen |
1 - 2 |
1 |
Willem II 2 Defeated Heerenveen 0
|
Round 3 |
Heerenveen |
1 - 2 |
1 |
Vitesse 1 Lost To AZ Alkmaar 2
|
Round 3 |
Vitesse |
1 - 0 |
1 |
Twente Enschede 0 Lost To PSV 2
|
Round 3 |
PSV
|
1 - 2 |
1 |
Roda JC 0 Lost To RBC Roosendaal 2
|
Round 3 |
Roda JC |
2 - 0 |
2 |
Feyenoord 2 Defeated NAC Breda 1
|
Round 3 |
Feyenoord
|
2 - 0 |
2 |
Ajax 1 Defeated Zwolle 0
|
Round 3 |
Ajax
|
3 - 0 |
3 |
Groningen 2 Defeated ADO Den Haag 0
|
Round 3 |
Groningen
|
2 - 1 |
1 |
Utrecht 0 Lost To NEC 1
|
Round 3 |
Utrecht |
2 - 1 |
1 |
RKC Waalwijk 3 Defeated Volendam 0
|
Round 3 |
RKC Waalwijk
|
2 - 1 |
2 |
ADO Den Haag 1 Drew With Volendam 1
|
Round 4 |
ADO Den Haag |
2 - 1 |
1 |
Ajax 4 Defeated RKC Waalwijk 1
|
Round 4 |
Ajax
|
2 - 0 |
1 |
PSV 2 Defeated Utrecht 1
|
Round 4 |
PSV
|
2 - 0 |
2 |
RBC Roosendaal 1 Drew With Vitesse 1
|
Round 4 |
RBC Roosendaal |
2 - 1 |
1 |
Heerenveen 1 Defeated Groningen 0
|
Round 4 |
Heerenveen
|
2 - 0 |
2 |
Zwolle 0 Drew With Roda JC 0
|
Round 4 |
Draw
|
1 - 1 |
0 |
AZ Alkmaar 2 Drew With Feyenoord 2
|
Round 4 |
Feyenoord |
1 - 2 |
1 |
NAC Breda 1 Drew With Willem II 1
|
Round 4 |
NAC Breda |
2 - 1 |
1 |
NEC 2 Defeated Twente Enschede 1
|
Round 4 |
Draw |
2 - 1 |
1 |
Volendam 2 Lost To NEC 3
|
Round 5 |
NEC
|
1 - 2 |
1 |
Willem II 2 Defeated Zwolle 1
|
Round 5 |
Willem II
|
2 - 1 |
1 |
ADO Den Haag 1 Lost To RBC Roosendaal 2
|
Round 5 |
ADO Den Haag |
2 - 1 |
1 |
Twente Enschede 2 Defeated RKC Waalwijk 1
|
Round 5 |
Twente Enschede
|
2 - 1 |
1 |
AZ Alkmaar 3 Defeated Heerenveen 1
|
Round 5 |
AZ Alkmaar
|
2 - 1 |
1 |
Vitesse 1 Drew With Roda JC 1
|
Round 5 |
Vitesse |
2 - 1 |
1 |
Feyenoord 1 Lost To PSV 3
|
Round 5 |
Draw |
2 - 2 |
0 |
NAC Breda 4 Defeated Ajax 2
|
Round 5 |
Ajax |
1 - 2 |
2 |
Groningen 1 Drew With Utrecht 1
|
Round 5 |
Groningen |
2 - 1 |
1 |
PSV 0 Lost To AZ Alkmaar 1
|
Round 6 |
PSV |
3 - 1 |
2 |
Heerenveen 3 Defeated Twente Enschede 0
|
Round 6 |
Heerenveen
|
2 - 1 |
1 |
RBC Roosendaal 1 Drew With Volendam 1
|
Round 6 |
RBC Roosendaal |
2 - 1 |
2 |
Roda JC 0 Drew With Groningen 0
|
Round 6 |
Roda JC |
2 - 1 |
1 |
RKC Waalwijk 2 Defeated NAC Breda 0
|
Round 6 |
RKC Waalwijk
|
2 - 1 |
1 |
Ajax 6 Defeated Willem II 0
|
Round 6 |
Ajax
|
3 - 1 |
2 |
Utrecht 1 Lost To Vitesse 3
|
Round 6 |
Utrecht |
2 - 1 |
1 |
Zwolle 0 Lost To Feyenoord 3
|
Round 6 |
Feyenoord
|
1 - 2 |
1 |
NEC 1 Lost To ADO Den Haag 2
|
Round 6 |
NEC |
2 - 1 |
2 |
Vitesse 3 Lost To Twente Enschede 5
|
Round 7 |
Vitesse |
2 - 1 |
1 |
Heerenveen 1 Defeated RKC Waalwijk 0
|
Round 7 |
Heerenveen
|
2 - 1 |
1 |
Willem II 0 Lost To Roda JC 2
|
Round 7 |
Willem II |
2 - 1 |
1 |
ADO Den Haag 0 Lost To PSV 4
|
Round 7 |
PSV
|
0 - 2 |
2 |
NAC Breda 1 Lost To Utrecht 2
|
Round 7 |
NAC Breda |
2 - 1 |
1 |
AZ Alkmaar 2 Defeated NEC 0
|
Round 7 |
AZ Alkmaar
|
2 - 1 |
1 |
Groningen 1 Lost To Ajax 3
|
Round 7 |
Ajax
|
0 - 2 |
1 |
Volendam 2 Drew With Zwolle 2
|
Round 7 |
Volendam |
2 - 1 |
1 |
Feyenoord 2 Defeated RBC Roosendaal 0
|
Round 7 |
Feyenoord
|
2 - 1 |
2 |
Ajax 5 Defeated Volendam 1
|
Round 8 |
Ajax
|
3 - 0 |
3 |
PSV 2 Defeated Heerenveen 0
|
Round 8 |
PSV
|
2 - 1 |
2 |
RBC Roosendaal 0 Drew With Willem II 0
|
Round 8 |
Draw
|
1 - 1 |
0 |
RKC Waalwijk 2 Drew With Vitesse 2
|
Round 8 |
RKC Waalwijk |
2 - 0 |
2 |
Roda JC 1 Drew With Feyenoord 1
|
Round 8 |
Feyenoord |
1 - 2 |
1 |
Zwolle 1 Lost To ADO Den Haag 2
|
Round 8 |
Zwolle |
2 - 1 |
1 |
Utrecht 0 Lost To AZ Alkmaar 3
|
Round 8 |
AZ Alkmaar
|
1 - 2 |
1 |
NEC 0 Lost To NAC Breda 3
|
Round 8 |
NEC |
2 - 1 |
1 |
Twente Enschede 5 Defeated Groningen 3
|
Round 8 |
Twente Enschede
|
2 - 1 |
1 |
Volendam 2 Defeated Roda JC 1
|
Round 9 |
Roda JC |
1 - 2 |
1 |
ADO Den Haag 1 Drew With NAC Breda 1
|
Round 9 |
NAC Breda |
1 - 2 |
1 |
Heerenveen 1 Lost To NEC 2
|
Round 9 |
Heerenveen |
2 - 1 |
1 |
Groningen 2 Defeated Vitesse 1
|
Round 9 |
Groningen
|
2 - 1 |
1 |
AZ Alkmaar 4 Defeated Zwolle 0
|
Round 9 |
AZ Alkmaar
|
2 - 0 |
2 |
RKC Waalwijk 1 Lost To RBC Roosendaal 2
|
Round 9 |
RKC Waalwijk |
2 - 1 |
1 |
PSV 2 Drew With Ajax 2
|
Round 9 |
PSV |
3 - 2 |
1 |
Twente Enschede 2 Drew With Utrecht 2
|
Round 9 |
Twente Enschede |
2 - 1 |
1 |
Feyenoord 2 Defeated Willem II 1
|
Round 9 |
Feyenoord
|
2 - 1 |
2 |
Roda JC 5 Defeated ADO Den Haag 1
|
Round 10 |
Roda JC
|
2 - 1 |
1 |
NAC Breda 1 Lost To PSV 3
|
Round 10 |
PSV
|
1 - 2 |
1 |
RBC Roosendaal 1 Defeated NEC 0
|
Round 10 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
Vitesse 2 Drew With Volendam 2
|
Round 10 |
Vitesse |
2 - 1 |
1 |
Ajax 3 Defeated AZ Alkmaar 2
|
Round 10 |
Ajax
|
3 - 1 |
2 |
Zwolle 1 Defeated Twente Enschede 0
|
Round 10 |
Twente Enschede |
1 - 2 |
1 |
Groningen 3 Drew With Feyenoord 3
|
Round 10 |
Feyenoord |
1 - 2 |
1 |
Willem II 4 Defeated RKC Waalwijk 1
|
Round 10 |
Willem II
|
2 - 1 |
1 |
Utrecht 2 Defeated Heerenveen 1
|
Round 10 |
Utrecht
|
2 - 1 |
1 |
Vitesse 2 Drew With Willem II 2
|
Round 11 |
Draw
|
1 - 1 |
0 |
Heerenveen 1 Drew With Zwolle 1
|
Round 11 |
Heerenveen |
2 - 0 |
2 |
NAC Breda 1 Lost To AZ Alkmaar 2
|
Round 11 |
AZ Alkmaar
|
1 - 2 |
1 |
Roda JC 2 Defeated Twente Enschede 1
|
Round 11 |
Roda JC
|
2 - 1 |
1 |
PSV 1 Drew With RBC Roosendaal 1
|
Round 11 |
PSV |
3 - 1 |
2 |
Volendam 1 Lost To Feyenoord 3
|
Round 11 |
Feyenoord
|
0 - 2 |
2 |
Utrecht 1 Defeated RKC Waalwijk 0
|
Round 11 |
Utrecht
|
2 - 1 |
1 |
NEC 2 Lost To Groningen 3
|
Round 11 |
NEC |
2 - 1 |
1 |
ADO Den Haag 1 Lost To Ajax 4
|
Round 11 |
Ajax
|
0 - 3 |
2 |
RKC Waalwijk 1 Drew With Groningen 1
|
Round 12 |
RKC Waalwijk |
2 - 1 |
1 |
Zwolle 0 Lost To NAC Breda 2
|
Round 12 |
NAC Breda
|
1 - 2 |
1 |
Willem II 6 Defeated Volendam 0
|
Round 12 |
Willem II
|
2 - 1 |
1 |
AZ Alkmaar 1 Lost To Roda JC 5
|
Round 12 |
AZ Alkmaar |
2 - 1 |
1 |
NEC 2 Lost To PSV 3
|
Round 12 |
PSV
|
1 - 2 |
2 |
Feyenoord 3 Defeated Vitesse 0
|
Round 12 |
Feyenoord
|
2 - 1 |
2 |
Ajax 3 Defeated Heerenveen 1
|
Round 12 |
Ajax
|
3 - 1 |
2 |
Twente Enschede 4 Defeated ADO Den Haag 0
|
Round 12 |
Twente Enschede
|
2 - 1 |
1 |
RBC Roosendaal 1 Drew With Utrecht 1
|
Round 12 |
Draw
|
2 - 1 |
0 |
Groningen 2 Defeated RBC Roosendaal 0
|
Round 13 |
Groningen
|
2 - 1 |
1 |
Zwolle 0 Lost To PSV 4
|
Round 13 |
PSV
|
1 - 3 |
3 |
Willem II 3 Defeated NEC 0
|
Round 13 |
Willem II
|
2 - 1 |
2 |
ADO Den Haag 1 Drew With Vitesse 1
|
Round 13 |
Draw
|
1 - 1 |
0 |
Twente Enschede 2 Defeated NAC Breda 1
|
Round 13 |
Twente Enschede
|
2 - 1 |
1 |
Ajax 2 Defeated Feyenoord 0
|
Round 13 |
Ajax
|
2 - 1 |
1 |
RKC Waalwijk 1 Drew With AZ Alkmaar 1
|
Round 13 |
AZ Alkmaar |
1 - 2 |
1 |
Utrecht 3 Defeated Roda JC 1
|
Round 13 |
Draw |
2 - 1 |
0 |
Volendam 2 Defeated Twente Enschede 0
|
Round 14 |
Twente Enschede |
2 - 1 |
1 |
Heerenveen 2 Defeated ADO Den Haag 0
|
Round 14 |
Heerenveen
|
2 - 0 |
1 |
AZ Alkmaar 2 Defeated Groningen 1
|
Round 14 |
AZ Alkmaar
|
2 - 1 |
1 |
Willem II 0 Lost To Utrecht 2
|
Round 14 |
Willem II |
2 - 1 |
1 |
PSV 7 Defeated Volendam 0
|
Round 14 |
PSV
|
3 - 0 |
3 |
NEC 1 Drew With RKC Waalwijk 1
|
Round 14 |
NEC |
2 - 1 |
1 |
Vitesse 5 Defeated Zwolle 2
|
Round 14 |
Vitesse
|
2 - 1 |
1 |
RBC Roosendaal 1 Defeated AZ Alkmaar 0
|
Round 14 |
RBC Roosendaal
|
2 - 1 |
1 |
NAC Breda 2 Lost To Heerenveen 3
|
Round 14 |
NAC Breda |
2 - 1 |
1 |
Feyenoord 4 Defeated ADO Den Haag 1
|
Round 14 |
Feyenoord
|
3 - 1 |
3 |
Roda JC 2 Drew With NAC Breda 2
|
Round 15 |
Roda JC |
2 - 1 |
1 |
RBC Roosendaal 1 Drew With Heerenveen 1
|
Round 15 |
RBC Roosendaal |
2 - 1 |
1 |
PSV 3 Defeated RKC Waalwijk 1
|
Round 15 |
PSV
|
3 - 1 |
3 |
ADO Den Haag 0 Lost To Willem II 1
|
Round 15 |
Draw |
1 - 2 |
1 |
Twente Enschede 4 Defeated Feyenoord 2
|
Round 15 |
Feyenoord |
1 - 2 |
1 |
Volendam 0 Lost To AZ Alkmaar 6
|
Round 15 |
AZ Alkmaar
|
1 - 2 |
1 |
Ajax 1 Defeated Utrecht 0
|
Round 15 |
Ajax
|
2 - 0 |
2 |
NEC 2 Defeated Vitesse 0
|
Round 15 |
NEC
|
3 - 2 |
1 |
Zwolle 1 Drew With Groningen 1
|
Round 15 |
Groningen |
1 - 2 |
1 |
Heerenveen 2 Defeated Roda JC 1
|
Round 16 |
Heerenveen
|
2 - 1 |
1 |
NAC Breda 3 Defeated RBC Roosendaal 2
|
Round 16 |
Draw |
2 - 1 |
0 |
Vitesse 0 Drew With PSV 0
|
Round 16 |
PSV |
1 - 2 |
2 |
NEC 1 Defeated Zwolle 0
|
Round 16 |
NEC
|
2 - 0 |
1 |
Twente Enschede 2 Defeated Ajax 0
|
Round 16 |
Ajax |
1 - 3 |
2 |
Utrecht 3 Defeated Volendam 0
|
Round 16 |
Utrecht
|
2 - 0 |
2 |
Groningen 1 Lost To Willem II 2
|
Round 16 |
Groningen |
2 - 1 |
1 |
RKC Waalwijk 0 Drew With Feyenoord 0
|
Round 16 |
Feyenoord |
1 - 2 |
1 |
Roda JC 1 Lost To Ajax 2 From December |
Round 14 |
Ajax
|
1 - 2 |
2 |
AZ Alkmaar 0 Lost To ADO Den Haag 1
|
Round 17 |
AZ Alkmaar |
2 - 0 |
2 |
Roda JC 2 Defeated RKC Waalwijk 1
|
Round 17 |
Roda JC
|
2 - 1 |
1 |
Willem II 2 Lost To Twente Enschede 3
|
Round 17 |
Willem II |
2 - 1 |
2 |
NAC Breda 3 Defeated Volendam 2
|
Round 17 |
NAC Breda
|
2 - 1 |
1 |
Zwolle 0 Lost To RBC Roosendaal 3
|
Round 17 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
Vitesse 0 Lost To Heerenveen 1
|
Round 17 |
Draw |
1 - 1 |
1 |
Groningen 0 Lost To PSV 2
|
Round 17 |
PSV
|
1 - 2 |
1 |
Feyenoord 3 Defeated Utrecht 2
|
Round 17 |
Feyenoord
|
2 - 1 |
2 |
Ajax 1 Defeated NEC 0
|
Round 17 |
Ajax
|
3 - 1 |
2 |
AZ Alkmaar 0 Drew With Willem II 0
|
Round 18 |
Willem II |
2 - 1 |
1 |
PSV 5 Defeated Zwolle 1
|
Round 18 |
PSV
|
2 - 0 |
3 |
Twente Enschede 0 Drew With Vitesse 0
|
Round 18 |
Twente Enschede |
2 - 1 |
1 |
Utrecht 0 Lost To RBC Roosendaal 1
|
Round 18 |
RBC Roosendaal
|
2 - 1 |
1 |
Volendam 0 Lost To RKC Waalwijk 4
|
Round 18 |
Volendam |
2 - 1 |
1 |
NEC 1 Lost To Feyenoord 2
|
Round 18 |
Feyenoord
|
1 - 2 |
1 |
PSV 3 Defeated Vitesse 0
|
Round 19 |
PSV
|
3 - 1 |
2 |
Roda JC 1 Defeated AZ Alkmaar 0
|
Round 19 |
Roda JC
|
2 - 1 |
1 |
RKC Waalwijk 1 Lost To NEC 2
|
Round 19 |
RKC Waalwijk |
2 - 1 |
1 |
Feyenoord 3 Defeated Twente Enschede 2
|
Round 19 |
Feyenoord
|
2 - 1 |
1 |
Willem II 1 Drew With NAC Breda 1
|
Round 19 |
Willem II |
2 - 1 |
1 |
Groningen 0 Lost To Volendam 1
|
Round 19 |
Volendam
|
2 - 1 |
2 |
Zwolle 1 Drew With Utrecht 1
|
Round 19 |
Zwolle |
1 - 2 |
1 |
Ajax 4 Defeated ADO Den Haag 0
|
Round 19 |
Ajax
|
3 - 1 |
2 |
RBC Roosendaal 1 Lost To RKC Waalwijk 3
|
Round 20 |
RBC Roosendaal |
2 - 1 |
1 |
Heerenveen 3 Lost To NAC Breda 4
|
Round 20 |
Heerenveen |
2 - 1 |
1 |
Twente Enschede 2 Defeated Zwolle 0
|
Round 20 |
Twente Enschede
|
2 - 1 |
2 |
AZ Alkmaar 3 Defeated Volendam 0
|
Round 20 |
AZ Alkmaar
|
2 - 1 |
2 |
Ajax 2 Defeated PSV 1
|
Round 20 |
Ajax
|
2 - 1 |
1 |
Groningen 2 Defeated NEC 0
|
Round 20 |
Groningen
|
2 - 1 |
1 |
Willem II 1 Defeated ADO Den Haag 0
|
Round 20 |
Willem II
|
2 - 1 |
1 |
Vitesse 0 Drew With Feyenoord 0
|
Round 20 |
Feyenoord |
1 - 2 |
1 |
Utrecht 2 Drew With Willem II 2
|
Round 21 |
Utrecht |
2 - 1 |
1 |
RBC Roosendaal 1 Lost To Roda JC 4
|
Round 21 |
RBC Roosendaal |
2 - 1 |
1 |
Feyenoord 0 Lost To AZ Alkmaar 3
|
Round 21 |
Feyenoord |
2 - 0 |
2 |
ADO Den Haag 3 Defeated Groningen 1
|
Round 21 |
Groningen |
2 - 3 |
1 |
RKC Waalwijk 0 Drew With Heerenveen 0
|
Round 21 |
Heerenveen |
1 - 2 |
1 |
Heerenveen 1 Drew With Willem II 1
|
Round 22 |
Heerenveen |
2 - 1 |
1 |
PSV 1 Defeated Twente Enschede 0
|
Round 22 |
PSV
|
2 - 1 |
2 |
NAC Breda 0 Drew With Roda JC 0
|
Round 22 |
NAC Breda |
2 - 1 |
1 |
Vitesse 1 Lost To RBC Roosendaal 2
|
Round 22 |
RBC Roosendaal
|
1 - 2 |
1 |
ADO Den Haag 2 Drew With Feyenoord 2
|
Round 22 |
Feyenoord |
1 - 2 |
1 |
RKC Waalwijk 2 Defeated Zwolle 0
|
Round 22 |
RKC Waalwijk
|
2 - 1 |
1 |
Volendam 0 Lost To Ajax 2
|
Round 22 |
Ajax
|
1 - 3 |
1 |
NEC 4 Defeated Utrecht 0
|
Round 22 |
Draw |
2 - 1 |
0 |
Roda JC 1 Defeated Volendam 0
|
Round 23 |
Roda JC
|
2 - 1 |
1 |
Heerenveen 3 Defeated PSV 2
|
Round 23 |
PSV |
1 - 2 |
1 |
Zwolle 2 Defeated NEC 1
|
Round 23 |
Draw |
1 - 2 |
1 |
Vitesse 1 Lost To Groningen 2
|
Round 23 |
Vitesse |
2 - 1 |
1 |
AZ Alkmaar 2 Defeated RBC Roosendaal 1
|
Round 23 |
AZ Alkmaar
|
2 - 1 |
1 |
Ajax 1 Defeated Twente Enschede 0
|
Round 23 |
Ajax
|
3 - 1 |
2 |
Utrecht 1 Lost To NAC Breda 2
|
Round 23 |
Draw |
2 - 1 |
1 |
NAC Breda x vs Groningen x Note: Match was postponed |
Round 18 |
NAC Breda |
2 - 1 |
1 |
ADO Den Haag x vs Roda JC x Note: Match was postponed |
Round 18 |
Roda JC |
1 - 2 |
1 |
Heerenveen x vs Ajax x Note: Match was postponed |
Round 18 |
Ajax |
2 - 1 |
1 |
Zwolle 1 Drew With Vitesse 1
|
Round 24 |
Vitesse |
1 - 2 |
1 |
RBC Roosendaal 1 Drew With NAC Breda 1
|
Round 24 |
RBC Roosendaal |
2 - 1 |
1 |
Twente Enschede 4 Defeated AZ Alkmaar 1
|
Round 24 |
Draw |
1 - 1 |
1 |
NEC 1 Lost To Heerenveen 2
|
Round 24 |
NEC |
2 - 1 |
1 |
Utrecht 1 Defeated Ajax 0
|
Round 24 |
Ajax |
1 - 2 |
2 |
PSV 1 Lost To Roda JC 2
|
Round 24 |
PSV |
2 - 1 |
2 |
Willem II 0 Lost To Feyenoord 3
|
Round 24 |
Willem II |
3 - 2 |
1 |
Groningen 1 Lost To RKC Waalwijk 2
|
Round 24 |
Groningen |
2 - 1 |
1 |
Volendam 0 Lost To ADO Den Haag 2
|
Round 24 |
Volendam |
2 - 1 |
2 |
NAC Breda 0 Lost To Twente Enschede 1
|
Round 25 |
NAC Breda |
2 - 1 |
1 |
RKC Waalwijk 0 Lost To Ajax 1
|
Round 25 |
Ajax
|
1 - 2 |
1 |
Willem II 2 Defeated Groningen 0
|
Round 25 |
Willem II
|
2 - 1 |
1 |
Roda JC 1 Drew With Zwolle 1
|
Round 25 |
Roda JC |
2 - 0 |
1 |
ADO Den Haag 2 Lost To AZ Alkmaar 3
|
Round 25 |
AZ Alkmaar
|
1 - 2 |
1 |
NEC 1 Lost To RBC Roosendaal 2
|
Round 25 |
Draw |
1 - 1 |
1 |
Utrecht 0 Lost To PSV 4
|
Round 25 |
PSV
|
1 - 2 |
1 |
Volendam 0 Drew With Vitesse 0
|
Round 25 |
Draw
|
1 - 1 |
0 |
Feyenoord 2 Drew With Heerenveen 2
|
Round 25 |
Feyenoord |
2 - 1 |
1 |
Twente Enschede 2 Lost To NEC 5
|
Round 26 |
Twente Enschede |
2 - 1 |
1 |
RBC Roosendaal 1 Defeated Groningen 0
|
Round 26 |
Draw |
2 - 1 |
1 |
NAC Breda 3 Defeated Zwolle 1
|
Round 26 |
NAC Breda
|
2 - 1 |
1 |
Heerenveen 2 Defeated Volendam 1
|
Round 26 |
Heerenveen
|
3 - 1 |
2 |
AZ Alkmaar 1 Lost To Utrecht 2
|
Round 26 |
AZ Alkmaar |
2 - 1 |
1 |
PSV 0 Lost To Feyenoord 1
|
Round 26 |
PSV |
2 - 1 |
1 |
RKC Waalwijk 1 Drew With Willem II 1
|
Round 26 |
Draw
|
1 - 1 |
0 |
Vitesse 1 Defeated ADO Den Haag 0
|
Round 26 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
Ajax 4 Defeated Roda JC 2
|
Round 26 |
Ajax
|
3 - 1 |
2 |
Groningen 0 Drew With Heerenveen 0
|
Round 27 |
Heerenveen |
1 - 2 |
1 |
Roda JC 6 Defeated Willem II 1
|
Round 27 |
Roda JC
|
2 - 1 |
1 |
Zwolle 3 Defeated Volendam 0
|
Round 27 |
Draw |
2 - 1 |
1 |
PSV 1 Drew With NAC Breda 1
|
Round 27 |
PSV |
2 - 1 |
2 |
NEC 0 Lost To AZ Alkmaar 2
|
Round 27 |
AZ Alkmaar
|
1 - 2 |
1 |
Feyenoord 1 Defeated RKC Waalwijk 0
|
Round 27 |
Feyenoord
|
2 - 1 |
2 |
Utrecht 2 Defeated Twente Enschede 0
|
Round 27 |
Utrecht
|
2 - 1 |
1 |
Ajax 5 Defeated Vitesse 0
|
Round 27 |
Ajax
|
3 - 1 |
2 |
RBC Roosendaal 0 Drew With ADO Den Haag 0
|
Round 27 |
RBC Roosendaal |
2 - 1 |
1 |
ADO Den Haag 1 Drew With Zwolle 1
|
Round 28 |
ADO Den Haag |
2 - 1 |
1 |
Heerenveen 1 Defeated RBC Roosendaal 0
|
Round 28 |
Heerenveen
|
2 - 1 |
1 |
NAC Breda 5 Defeated NEC 2
|
Round 28 |
NAC Breda
|
2 - 1 |
1 |
Vitesse 3 Drew With RKC Waalwijk 3
|
Round 28 |
RKC Waalwijk |
1 - 2 |
1 |
AZ Alkmaar 1 Drew With Ajax 1
|
Round 28 |
Ajax |
1 - 2 |
1 |
Volendam 1 Lost To Utrecht 2
|
Round 28 |
Utrecht
|
1 - 2 |
1 |
Willem II 3 Defeated PSV 1
|
Round 28 |
PSV |
1 - 2 |
1 |
Feyenoord 3 Defeated Roda JC 0
|
Round 28 |
Feyenoord
|
2 - 1 |
1 |
Groningen 1 Defeated Twente Enschede 0
|
Round 28 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
NEC 4 Defeated Willem II 0
|
Round 29 |
NEC
|
2 - 1 |
1 |
RKC Waalwijk 0 Lost To PSV 4
|
Round 29 |
PSV
|
1 - 2 |
1 |
RBC Roosendaal 1 Drew With Zwolle 1
|
Round 29 |
RBC Roosendaal |
2 - 1 |
1 |
Roda JC 0 Lost To Heerenveen 1
|
Round 29 |
Roda JC |
2 - 1 |
1 |
Twente Enschede 1 Lost To Volendam 2
|
Round 29 |
Twente Enschede |
2 - 1 |
1 |
AZ Alkmaar 2 Defeated Vitesse 1
|
Round 29 |
AZ Alkmaar
|
2 - 1 |
2 |
NAC Breda 0 Lost To Feyenoord 3
|
Round 29 |
Feyenoord
|
2 - 3 |
1 |
Utrecht 5 Defeated ADO Den Haag 3
|
Round 29 |
Utrecht
|
2 - 1 |
1 |
Ajax 2 Defeated Groningen 1
|
Round 29 |
Ajax
|
2 - 1 |
2 |
Roda JC 4 Defeated NEC 0
|
Round 30 |
Roda JC
|
2 - 1 |
1 |
Zwolle 2 Defeated AZ Alkmaar 0
|
Round 30 |
AZ Alkmaar |
1 - 2 |
1 |
Heerenveen 4 Defeated Utrecht 0
|
Round 30 |
Heerenveen
|
2 - 1 |
1 |
ADO Den Haag 1 Lost To RKC Waalwijk 3
|
Round 30 |
ADO Den Haag |
2 - 1 |
1 |
Volendam 0 Lost To Willem II 1
|
Round 30 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
Feyenoord 1 Drew With Ajax 1
|
Round 30 |
Feyenoord |
2 - 1 |
1 |
PSV 5 Defeated Groningen 0
|
Round 30 |
PSV
|
2 - 1 |
1 |
Vitesse 2 Drew With NAC Breda 2
|
Round 30 |
Draw
|
2 - 1 |
0 |
RBC Roosendaal 1 Lost To Twente Enschede 2
|
Round 30 |
Twente Enschede
|
2 - 1 |
1 |
Willem II 1 Drew With Vitesse 1
|
Round 31 |
Willem II |
2 - 1 |
1 |
ADO Den Haag 1 Defeated Twente Enschede 0
|
Round 31 |
Twente Enschede |
1 - 2 |
1 |
PSV 3 Defeated NEC 0
|
Round 31 |
PSV
|
2 - 0 |
1 |
Zwolle 1 Defeated Heerenveen 0
|
Round 31 |
Heerenveen |
1 - 2 |
1 |
RKC Waalwijk 1 Drew With Roda JC 1
|
Round 31 |
Roda JC |
2 - 1 |
1 |
Utrecht 0 Lost To Feyenoord 3
|
Round 31 |
Feyenoord
|
1 - 2 |
1 |
Volendam 4 Defeated NAC Breda 2
|
Round 31 |
NAC Breda |
1 - 2 |
1 |
Ajax 1 Drew With RBC Roosendaal 1
|
Round 31 |
Ajax |
2 - 0 |
2 |
Groningen 1 Drew With AZ Alkmaar 1
|
Round 31 |
AZ Alkmaar |
1 - 2 |
1 |
Roda JC 1 Drew With Utrecht 1
|
Round 32 |
Roda JC |
2 - 1 |
1 |
RBC Roosendaal 0 Lost To PSV 3
|
Round 32 |
PSV
|
1 - 2 |
1 |
Heerenveen 0 Drew With Vitesse 0
|
Round 32 |
Heerenveen |
2 - 1 |
1 |
Twente Enschede 2 Defeated Willem II 0
|
Round 32 |
Twente Enschede
|
2 - 1 |
1 |
AZ Alkmaar 7 Defeated RKC Waalwijk 0
|
Round 32 |
AZ Alkmaar
|
2 - 0 |
1 |
NEC 0 Drew With Ajax 0
|
Round 32 |
Ajax |
1 - 2 |
1 |
Feyenoord 2 Defeated Volendam 0
|
Round 32 |
Feyenoord
|
3 - 1 |
2 |
Groningen 2 Drew With Zwolle 2
|
Round 32 |
Groningen |
2 - 1 |
1 |
NAC Breda 1 Defeated ADO Den Haag 0
|
Round 32 |
NAC Breda
|
2 - 1 |
1 |
Willem II 3 Defeated RBC Roosendaal 0
|
Round 33 |
Willem II
|
2 - 1 |
1 |
ADO Den Haag 1 Defeated Heerenveen 0
|
Round 33 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
Twente Enschede 1 Lost To Roda JC 2
|
Round 33 |
Twente Enschede |
2 - 1 |
1 |
AZ Alkmaar 2 Drew With NAC Breda 2
|
Round 33 |
AZ Alkmaar |
2 - 1 |
1 |
Zwolle 0 Lost To Ajax 5
|
Round 33 |
Ajax
|
1 - 2 |
1 |
Vitesse 2 Drew With NEC 2
|
Round 33 |
Vitesse |
2 - 1 |
1 |
RKC Waalwijk 1 Defeated Utrecht 0
|
Round 33 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
Volendam 0 Lost To PSV 5
|
Round 33 |
PSV
|
1 - 2 |
2 |
Feyenoord 1 Lost To Groningen 2
|
Round 33 |
Feyenoord |
2 - 0 |
2 |
Ajax 2 Defeated NAC Breda 0
|
Round 34 |
Ajax
|
2 - 0 |
2 |
NEC 1 Drew With Volendam 1
|
Round 34 |
NEC |
2 - 3 |
1 |
RKC Waalwijk 3 Drew With Twente Enschede 3
|
Round 34 |
RKC Waalwijk |
2 - 1 |
1 |
Utrecht 2 Defeated Groningen 0
|
Round 34 |
Utrecht
|
2 - 1 |
1 |
Roda JC 2 Defeated Vitesse 0
|
Round 34 |
Roda JC
|
2 - 1 |
1 |
Zwolle 0 Drew With Willem II 0
|
Round 34 |
Zwolle |
2 - 1 |
1 |
RBC Roosendaal 1 Lost To Feyenoord 4
|
Round 34 |
Feyenoord
|
1 - 2 |
1 |
Heerenveen 1 Defeated AZ Alkmaar 0
|
Round 34 |
Heerenveen
|
2 - 1 |
1 |
PSV 3 Defeated ADO Den Haag 2
|
Round 34 |
PSV
|
3 - 1 |
3 |
Willem II 2 Lost To Ajax 5
|
Round 35 |
Ajax
|
1 - 2 |
1 |
Groningen 2 Drew With Roda JC 2
|
Round 35 |
Draw
|
1 - 1 |
0 |
AZ Alkmaar 2 Lost To PSV 4
|
Round 35 |
PSV
|
1 - 2 |
1 |
NAC Breda 5 Defeated RKC Waalwijk 3
|
Round 35 |
NAC Breda
|
2 - 1 |
1 |
Feyenoord 7 Defeated Zwolle 1
|
Round 35 |
Feyenoord
|
2 - 0 |
2 |
ADO Den Haag 2 Defeated NEC 1
|
Round 35 |
ADO Den Haag
|
2 - 1 |
1 |
Twente Enschede 2 Defeated Heerenveen 0
|
Round 35 |
Draw |
1 - 1 |
0 |
Vitesse 3 Defeated Utrecht 0
|
Round 35 |
Vitesse
|
2 - 1 |
1 |
Volendam 2 Defeated RBC Roosendaal 1
|
Round 35 |
Volendam
|
2 - 1 |
1 |
Over 18s Only. Please enjoy your Sports Betting responsibly. Never bet more than you can afford to lose, and do not chase a loss.